Буенос-Айрес
Загальна інформація
-
Країна: Аргентинська Республіка
-
Статус: столиця
-
Адміністративний Центр: центр автономного району Буенос-Айрес
-
Площа: 202 км²
-
Заснований у 1536
-
Клімат: вологий субтропічний
-
Часовий пояс: UTC+2:00, влітку UTC+3:00
-
Населення: 3 120 612
-
Телефонний код: +54 011
Інфраструктура
Буенос-Айрес
Про місто
Буенос-Айрес – столиця, одне з найбільших міст Аргентини. Він є адміністративним, культурним, економічним центром країни. Буенос-Айрес називають по-різному: "Капіталь Федераль", "місто Буенос-Айрес", але офіційно з 1996 р. його прийнято називати "автономне місто Буенос-Айрес". Жителів столиці Аргентини називають "портеньос" – "мешканці порту", де населення трохи більше 3 млн.
Офіційно місто розділене на 48 районів і 15 комун, що затверджено з ХІХ ст. Про це навіть свідчить архітектура міста. У рейтингу міст світу він є альфа-містом, стоячи в одному ряду з Амстердамом і Брюсселем. Місто засноване і вперше згадується у 1536 р., а з кінця ХVІ ст. вже був столицею Аргентини.
Цікавим фактом вважається значення назви міста Буенос-Айрес – "хороше повітря" або "добрі вітри". Для планування поїздки до столиці Аргентини рекомендуємо дізнатися заздалегідь детальну інформацію про дешеві авіаквитки, доступні перельоти з України та ціноутворення за допомогою нашого сервісу SkyBooking!
Розташування
Буенос-Айрес – столиця Аргентини, розташована в південній частині материка Південна Америка. Місто знаходиться за 275 км від Атлантичного океану. За 220 км від Буенос-Айреса розташована столиця Уругваю Монтевідео. Затока Ріо-де-ла-Плата та Ріачуело – природні кордони міста на сході і півдні. Затока Ріо-де-ла-Плата знаходиться поруч зі столицею Аргентини, а інші райони є частиною провінції Буенос-Айрес.
Місто знаходиться в регіоні Пампи (субтропічний пояс). Рельєф характеризується різноманітними ландшафтами та переважно рівнинами. Буенос-Айрес межує з однойменним екологічним заповідником, має футбольний клуб та аеропорт.
Клімат міста – субтропічний вологий, де літо триватиме з грудня по лютий, а зима – з червня по серпень. Більше опадів випадає в спекотну пору року, а холодні сезони тривають з поодинокими дощами та заморозками. У червні приблизно +10ºС, а в січні – +24ºС. Містяни тут давно звикли до таких температурних показників.
Головною особливістю Буенос-Айреса, за рахунок підвищеної вологості, ще можуть бути тумани. Найпопулярнішою річкою вважається Ріачуело. Також туристи часто вибирають для відпочинку озера Палермо.
Територія
Офіційно місто поділене на 48 кварталів або територіальних об'єднань. Деякі райони названі не на честь історичних або військових подій, а на честь відомих особистостей, які зробили вагомий внесок у становлення та розвиток самого міста.
Наприклад, район Пуерто-Мадеро названий на честь Едуардо Мадеро, відомого архітектора. Особливістю тут виступає не тільки назва, а також те, що кожен місцевий квартал має свою власну історію, традиції, національний одяг і характер.
Нові територіальні об'єднання з'являються і зараз, адже баріо Парку Час виник у 2006 р. У Буенос-Айресі є 15 комун, які мають власний бюджет. За фінансове забезпечення відповідає Громадська Рада. Вона складається із семи членів і обирається раз на чотири роки.
Інфраструктура
У всіх частинах столиці Аргентини розвинена інфраструктура: є ресторани, кафе, бари, готелі, недорогі супермаркети тощо. З 1999 р. почали активно будувати нові станції метро, ремонтувати музеї, театри та культурні центри. Це підтверджують не тільки слова місцевих жителів, а також загальновідома статистика. 17% із загального бюджету міста виділяється на державні послуги та інфраструктуру з року в рік з початку ХХ ст.
Одним з найбільш розвинених і популярних видів транспорту є автобус, який налічує більше 130 маршрутів навіть в провінції. Також користуються популярністю серед місцевих і приїжджих залізнодорожні сполучення. Існують десятки прямих маршрутів поїздів і електричок, щоб дістатися в передмістя або скористатися скороченим швидкісним шляхом околицями міста без пересадок.
Всього налічується сім залізничних вокзалів у Буенос-Айресі. Метрополітен активно розвивається і не поступається за популярністю іншому громадському транспорту. Існує шість ліній метро, одна з яких завдовжки майже 12 км.
Аеропортів є два види: військові (5) і цивільні (2). Найбільш відомий – міжнародний аеропорт Хорхе Ньюбері та ім. міністра Пістаріні з регулярними рейсами та різними типами літаків.
Рівень безпеки
Аргентина – відносно безпечна країна, де можна подорожувати навіть поодинці. Однак в Буенос-Айресі потрібно бути обережними під час зняття готівки та обміну валюти. Існує ризик шахрайства.
Будьте особливо уважними під час прогулянки у темний час. Як і всі мегаполіси, крадіжки є, тому стежте уважно за своїми речами в громадських місцях, а також в готелях. Великі райони часто фігурують у кримінальних новинах, коли мова йде про пограбування.
Але варто зазначити, що відсоток крадіжок у Буенос-Айресі суттєво зменшився. У 2019 р. показник знизився до 30%. За підрахунками 2021 р., стало на 27% менше крадіжок особистого майна та на 49% – крадіжок транспортних засобів.
Ціни
Валюта Аргентини – аргентинське песо (1$ = 122 песо). У супермаркеті, купивши яйця (12 шт.), молоко, хліб, пиво, ковбасу (1 кг) і яловичину, ви заплатите приблизно 20$. Це середні ціни для міста. Туристам рекомендується спочатку розраховувати загальну вартість продуктового кошика в столиці Аргентини.
Одяг переважно купують у торгових центрах. Наприклад, на 313$ ви зможете купити джинси, сукню, кросівки і чоловіче шкіряне взуття. Заклади громадського харчування популярні в місті, багато людей ходять на перерви в їдальні та бістро. У подібному закладі ви заплатите 7$ за один повноцінний обід. Тоді як вечеря на двох в ресторані середнього класу обійдеться в 30$, за умови замовлення однієї основної страви і декількох закусок або салату.
Оренда однокімнатної квартири коштуватиме тут приблизно 280$ (у центрі міста). Враховуйте додатково комунальні послуги – приблизно 60$. Хостел на одну людину за одну ніч коштуватиме близько 13$.
Як можна було зрозуміти раніше, транспорт активно розвинений в місті, і ціна квитка за місячний абонемент буде коштувати всього 14$. Якщо бажаєте подорожувати на своєму авто, то враховуйте вартість палива. 1 л бензину коштує близько 0,93$.
Структура населення
У місті проживає близько 3,2 млн людей. У середньому це 54% чоловіків і 46% жінок. Варто відзначити, що в столицю Аргентини щорічно приїжджає приблизно 1,2 млн людей з сусідніх міст для працевлаштування.
Основна частина населення – італійці, іспанці, французи. Близько 30% метисів проживає в Буенос-Айресі. Державна мова – іспанська. Інші популярні тут мови:
- італійська;
- французька;
- португальська.
Варто зазначити, що перераховані вище мови вивчаються тільки як іноземні. Навіть італійська, з урахуванням того, що емігрувало дуже багато жителів Італії в Аргентину, не прирівнюється до офіційної.
У країні переважає світсько-ліберальний уклад життя. Віросповідання тут – католицизм. Але також у столиці Аргентини сповідують іслам, православ'я та юдаїзм.
Культура та пам'ятки
Буенос-Айрес – один з найважливіших культурних центрів Південної Америки, як і самої країни. Це пов'язано з неймовірною великою кількістю музеїв, театрів і бібліотек, які налічують тисячі скульптур та інших творів мистецтв.
Також у місті склалася культурна самобутність, що знайшла відображення в щорічних заходах, таких як Філетеадо, Лунфардо, Танго і різних карнавалах. Особливістю архітектури є різноманітна колірна гамма екстер'єрів. Ви не побачите "чорну" вулицю з сірими будівлями, адже обов'язково буде присутній яскравий акцент – червоний або жовтий окрас будинку.
Парки
- Парк Лесама – ландшафтний міський парк з пам'ятниками і статуями.
- Parque Mujeres Argentinas – відмінне місце для прогулянки та занять спортом.
- Парк Сентенаріо – мальовниче місце з амфітеатром, озером і фресками.
- Парк Лас Ерас – затишне місце з багатою флорою і розвагами прямо в центрі міста.
- Парк Трес де Фебреро або ж Палермські ліси – затишне місце для медитації та сімейного відпочинку, розташоване в районі Палермо.
Музеї та бібліотеки
- Музей латиноамериканського мистецтва в Буенос-Айресі знаходиться в районі Палермо, пропонуючи насолодитися експонатами латиноамериканського мистецтва ХХ ст.
- Національний музей витонченого мистецтва – аргентинський художній музей в районі Реколета.
- Bernardino Rivadavia Museum of Natural Science – публічний музей природознавства в районі Кабальїто.
- Національна бібліотека Аргентинської Республіки – найбільша книгозбірня Аргентини і одна з найважливіших в Латинській Америці.
- Biblioteca Leopoldo Lugones – приємний літературний простір з надихаючою атмосферою.
Театри
- Театр Колон – найбільший на планеті, з відмінною акустикою.
- Національний театр ім. Сервантеса, заснований іспанськими акторами Марією Герреро і її чоловіком Фернандо Діасом де Мендоса.
- Театр Авеніда – розташований в районі Монсеррат, де виконується іспанська комедія.
- Teatro Gran Rex – у стилі арт-деко в Буенос-Айресі, який відкрили 8 липня 1937 р. як найбільший кінотеатр в Аргентині.
- Teatro Lola Membrives, розташований в центрі міста, має ложі з відмінними пейзажами.
Освіта та наука
- Університет Буенос-Айреса – державний ВНЗ столиці, найбільший університет Аргентини та Латинської Америки.
- Університет "Технологіка Насьональ", розташований в районі Сармієнто, який заснований 1948 р.
- Університет Палермо – приватний виш в районі Маріо Браво, заснований 1806 р.
Інші пам'ятки
- Пуерто-Мадеро – люксовий район міста, в якому можна милуватися панорамами та сучасними височенними новобудовами.
- Кладовище Реколета – готичне місце з клумбами та лавками, склепами, старовинними пам'ятниками.
- Обеліск – монумент висотою 70 м, який є символом столиці Аргентини.
- Площа Майо – центр громадського життя міста з важливими і живописними будівлями.
- Палац Національного конгресу Аргентини – будівля побудована в стилі неокласицизму. Височенний 80-метровий купол туристи побачать здалеку.
Телефони екстрених служб
- Поліція та швидка допомога: 101
- Екстрена оперативна служба: 911
- Пожежна служба: 100
- Довідкова: 110