Завантаження...

hero

Китайська Народна Республіка

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airports
Літаки
railways
Поїзди
buses
Автобуси
emergency_service
Екстрені служби
embassy
Посольство
legal_assistance
Допомога юриста

Китайська Народна Республіка

Про країну
icon
Про країну
location
Розташування
population_structure
Структура населення
visa
Віза
standard_living
Рівень життя
prices
Ціни
kitchen
Кухня
housing_prices
Ціни на житло
security_level
Рівень безпеки
prohibitions
Заборони
infrastructure
Інфраструктура
culture
Культура
other
Пам'ятки

Про країну

Китай такий великий та різноманітний. Західний Китай – регіон, де ви можете побачити найвищу гору – Еверест, чисте озеро Намцо, дикі ліси, найкрасивіші водні пейзажі – долину Цзючжайгоу. Тай, гора Хуа), пагорби і річковий пейзаж, приголомшливі ущелини Янцзи, мирна сільська місцевість і химерні тераси в Гуйліні. 

У Китаї знаходиться 38 об'єктів всесвітньої культурної спадщини, в тому числі всесвітньо відоме Заборонене місто, Велика стіна, Теракотові воїни, печери Могао, палаци Потала і етнічні села, є ще багато цікавого.

Китай може похвалитися великою кількістю чудових пам'яток, у тому числі античними місцями та реліквіями, величезними імператорськими палацами, витонченими водними містами, дивовижними природними чудесами, чудовою культурною спадщиною та різноманітними народними звичаями. Щоб відвідати всі ці пам'ятки, знадобляться роки, але відвідати головні туристичні пам'ятки досить легко. 

Розташування

Розташований у Південно-Східній Азії, вздовж берегової лінії Тихого океану, Китай є третьою за величиною країною у світі після Росії та Канади. Маючи площу 9,6 млн км2 і берегову лінію у 18 тис. км, його форма на карті нагадує півня. Він досягає Мохе в провінції Хейлунцзян як свого північного краю, Зенгму Аньша (або Джеймс Шол) – на півдні, Паміру – на заході і розширюється до східного кордону в місці злиття річок Хейлунцзян (Амур) та Усулі (Уссурі).

Китай межує з 14 країнами – Кореєю, В'єтнамом, Лаосом, Бірмою, Індією, Бутаном, Непалом, Пакистаном, Афганістаном, Таджикистаном, Киргизстаном, Казахстаном, Монголією та Росією. Морськими сусідами є вісім країн – Північна Корея, Корея, Японія, Філіппіни, Бруней, Індонезія, Малайзія та В'єтнам.

У Китаї багато річок та озер. За статистикою, понад 50 тис. річок мають площу водозбору, що перевищує 100 км2; більш ніж 1500 перевищують 1 тис. км2. Ці річки також можна розділити на зовнішні та внутрішні. Янцзи, найдовша у Китаї і навіть в Азії, є третьою за довжиною у світі. Річка Хуанхе, "мати-ріка китайського народу", знаходиться відразу за Янцзи, обидві впадають у Тихий океан.

Структура населення

Станом на середину 2021 р. Китай був країною з найбільшим населенням у світі, за ним була Індія, яка займала друге місце з населенням близько 1,39 млрд людей. Оскільки приріст населення в Індії вищий, ніж у Китаї, Індія незабаром стане найгустонаселенішою країною у світі.

Згідно з останніми даними, наданими Національним бюро статистики Китаю в січні 2022 р., населення Китаю в 2021 р. становило близько 1,41 млрд людей. Число народжень у 2020 та 2021 рр. було нижчим, ніж очікувалося, можливо, також через вплив коронавірусу. Проте в останні десятиліття спостерігається загальна тенденція зниження народжуваності в Китаї, і Національне бюро статистики Китаю раніше передбачало, що чисельність населення Китаю може почати скорочуватися у другій половині 2020-х років.

При більш уважному вивченні вікового розподілу стає помітна чітка тенденція старіння населення. Щоб стримати негативні наслідки старіння населення, китайський уряд скасував у 2015 р. політику однієї дитини, що діяла з 1979 р., і у травні 2021 р. запровадив політику трьох дітей.

Віза

Візу в Китай для українців необхідно отримати перед поїздкою Зверніть увагу, що громадяни України можуть скористатися правом безвізового перебування в Китаї терміном не більше 144 годин за умови транзиту до третьої країни та прильоту та вильоту через аеропорти наступних міст: Пекін, Шанхай, Нанкін, Ханджоу, Дайлянь.

Рівень життя

Визначення мінімальної заробітної плати у Китаї складне. Заробітна плата встановлюється для окремих міст, провінцій та інших адміністративних одиниць відповідними місцевими органами влади, а не на загальнонаціональній основі.

Середня заробітна плата набагато вища, порівняно із встановленою державою мінімальною заробітною платою і продовжує зростати з кожним роком. Середня заробітна плата за 2021 р. у найпоширеніших регіонах:

  • Пекін – 166 803 RMB або 24 386$
  • Шанхай – 149377 RMB або 21839$
  • Тибет – 118 118 17 RMB або 269$

Ціни

Якщо ви не купите власну машину або не наймете приватного водія, ваш щомісячний транспортний бюджет у Китаї може бути мінімальним. Виділення близько 500 юанів на місяць на транспорт дозволить вам розкіш час від часу користуватися таксі або Didi.

У Китаї дешево, легко, весело і доступно харчуватися в ресторанах майже кожен день, але ви також виявите, що після оренди саме на це витрачається більшість ваших грошей. Багато китайців ніколи не готують вдома, тому що асортимент варіантів безмежно великий.

У китайському ресторані прийнято ділитися їжею в сімейному стилі. Ваш рахунок зазвичай становить від 50 до 80 юанів (менше 12$) на людину, щоб наїстися і навіть випити кілька кухлів пива. Комбо – їжа швидкого приготування в KFC або McDonald's – обійдеться вам приблизно в 30 юанів.

Кухня

Китайська кухня дивує своєю різноманітністю смаковими відчуттями. Це все завдяки глибокій китайській культурі та історії. Пробуючи традиційні китайські страви, ви відчуєте невимовний смак східних спецій, тонку нотку специфічності китайського менталітету і навіть звичні нам присмаки з дитинства. Обов'язково відвідайте національні кафе, які можна знайти на вулицях Пекіна або Шанхаю, та не поскупіться на вечерю у ресторані. Ці неймовірні смакові відчуття ви запам'ятаєте надовго.

Ціни на житло

Орендна плата може бути вашою найбільшою витратою в Китаї. Як правило, ви не повинні витрачати тут понад одну чверть або одну п'яту свого доходу на оренду. Невелика студія в Пекіні або Шанхаї коштуватиме вам 7500-8000 юанів на місяць. 

Молода пара з сукупним доходом 40 тис. юанів може отримати досить пристойну квартиру з двома спальнями за 8-10 тис. юанів на місяць. Якщо ви хочете заощадити, вибирайте райони на околицях, там ціна на оренду буде в кілька разів нижча.

Коли ви підписуєте контракт із орендодавцем, вам потрібно буде заплатити орендну плату за 3-4 місяці, щоб отримати ключі.

Рівень безпеки

У цілому Китай безпечний для подорожей, але рівень злочинності варіюється в залежності від району країни. Деякі міста дуже безпечні, а в деяких є райони, яких краще уникати, але слід побоюватися крадіжки дрібничок та уважно стежте за своїми речами, що зведе до мінімуму ймовірність того, що щось піде не так.

Китай безпечний для жінок, що подорожують наодинці. Просто керуйтеся здоровим глуздом і завжди стежте за своїм оточенням. Не носіть сумочки, не їздіть у таксі вночі.

Заборони

Поїздка до Китаю може бути захоплюючою та повчальною. Культура, манери та соціальні уявлення можуть сильно відрізнятись від ваших власних. Якщо ви цікавитеся Китаєм або плануєте подорож до Китаю, зверніть увагу на декілька речей, які вам не  слід робити в Китаї.

  1. Суворо забороняється і карається законом продаж, зберігання та вживання наркотичних речовин.
  2. Ніколи не намагайтеся давати хабарі працівникам поліції.
  3. Не намагайтеся заплатити у євро чи доларах, тут котирується лише місцева валюта.
  4. Не критикуйте місцевий уряд.
  5. Ніколи не звертайтеся до людей на ім'я. Китайці мають імена та прізвища, як і всі інші. Однак у Китаї прізвище завжди стоїть на першому місці. Сім'я (і колектив загалом) завжди має пріоритет над особистістю.
  6. Якщо ви вечеряєте в чиємусь будинку, щоб зустрітися з потенційним діловим партнером або для будь-якої іншої заздалегідь запланованої зустрічі, обидві сторони зазвичай обмінюються подарунками як невеликими символами дружби та доброї волі.
  7. Не купуйте речі на ринку, не торгуючись. Завжди зважайте на цю пораду, вона допоможе вам заощадити кілька доларів, але не застосовуйте це правило до великих торгових центрів, воно працює тільки в маленьких магазинах, які торгують шовковими виробами або чимось ще.

Інфраструктура

Транспортна система в Китаї значно покращилася з 1949 р. В даний час Китай має розгалужену транспортну мережу, що складається з аеропортів, поїздів, автомагістралей, метро, ​​портів. Тому ви легко можете купити квиток на будь-який вид транспорту та відправитися у бажаному напрямку без пересадок.

Авіакомпанії Китаю пропонують безпечні та комфортні перельоти для мандрівників. На кінець 2019 р. існувало близько 5521 авіамаршрутів, з них 4568 – внутрішні, включаючи маршрути в Гонконг і Макао, і 953 – міжнародні. Більшість літаків та аеропортів забезпечують послуги та зручності світового рівня. Знаходяться у віданні Головного управління цивільної авіації Китаю (CAAC).

Поїзд є одним із основних транспортних засобів у Китаї, а національна залізнична мережа є однією з найбільших у світі. Загальна протяжність залізниць, відкритих для руху в Китаї, становить 150 тис. км. Кількість пасажирів, перевезених поїздом, досягла 2,5 млрд на рік. Китайська залізнична служба може похвалитися внутрішніми та міжнародними перевезеннями. Тут ви можете купити квиток та поїхати в бажане місто.

Китай має численні і складні автомагістралі всіх рівнів, що з'єднують майже всі міста, селища і сільську місцевість. Безпека, якість, зручність та пропускна здатність китайських швидкісних автомагістралей швидко розвиваються.

У Китаї 110 тис. км судноплавних річок, струмків, озер та каналів більше, ніж у будь-якій країні світу: Хейлунцзян, річка Янцзи, річка Сян, короткий рукав Янцзи, річка Чжуцзян, річка Хуанпу, річка Ліцзян та Сі Цзян є головними з них.

Культура

Культурні цінності країни впливають на її національну психологію та ідентичність. Цінності громадян та громадська думка доводяться від керівників держави через ЗМІ та інші інформаційні канали, прямо та опосередковано впливаючи на рішення з питань зовнішньої політики. Традиційними культурними цінностями, що впливають на психологію китайців, є гармонія, доброзичливість, праведність, ввічливість, мудрість, чесність, вірність і синівська шанобливість.

З них основною цінністю є гармонія. Гармонія означає "правильну і збалансовану координацію між речами" і включає раціональність, доречність і сумісність. Обґрунтування належить до дій відповідно до об'єктивних законів та істин. Пристойність вказує на придатність та доречність. Цінність гармонії захищає "гармонію перед одноманітністю". Правильна координація різних речей шляхом об'єднання їх відповідним чином дозволяє розвиватися з неузгодженого стану у стан координації – від асиметрії до симетрії та від дисбалансу до балансу. Сучасне китайське суспільство намагається підтримувати гармонію між людством та природою, між людьми та суспільством, між членами різних спільнот і між розумом та тілом.

Пам'ятки

Хоч би як ви вирішили подорожувати, варто витратити час на вивчення цих найкращих туристичних міст. Сплануйте свою подорож з нашим списком найкращих місць для відвідування в Китаї.

  1. Коли ви вперше дивитеся на Велику стіну, неможливо не захопитися цією рукотворною спорудою. Будівництво почалося в VII ст. до н. е., а перебудови тривали до  ХVI ст. Велика стіна була побудована для захисту від воюючих загарбників із півночі, але додаткові ділянки були розширені на схід майже на 6700 км.
  2. У самому серці столиці знаходиться Заборонене місто, побудоване за часів династії Мін у 1406 р. Заборонене місто насправді є містом у місті з 9 999 світлицями, розташованими на 250 акрах. За часів династій Мін і Цин 24 імператори жили в Забороненому місті і заборонили простолюдинам входити до нього. Імператорський палац було перетворено на музей, у якому зберігаються багато скарбів імператорської сім'ї.
  3. Храм Неба. Цей шедевр мінської архітектури є однією з найбільш фотографованих будівель у світі завдяки своїй елегантній красі та симетрії. Побудований у 1420 р., він був місцем, де імператори Мін та Цін (Сини Неба) молилися небесам про гарний урожай. Протягом дня у парку площею 660 акрів, що оточує храм, тихо грає музика.
  4. У Старому місті легко загубитися у вузьких звивистих вуличках Шанхаю. Прогуляйтеся місцевим базаром і купіть традиційні вироби ручної роботи, перетнути ставок, щоб пообідати і випити чаю в чайхані Хусінтін, а потім відпочиньте в Саду пурпурових хмар осені і насолодіться класичним китайським ландшафтом.